ماشین استنتر

ماشین استنتر

ماشین استنتردستگاه استنتر پارچه بغل باز

 

ماشین استنتر یکی از مهمترین ماشین آلات نساجی در زمینه ی تکمیل و رنگرزی کالای نساجی می باشد.

در قسمت رنگرزی از این ماشین جهت خشک کردن و تثبیت حرارتی رنگزا استفاده می شود. علاوه بر خشک کردن پارچه از این ماشین جهت تنظیم کشش پارچه، تثبیت حرارتی و ابعادی (طول و عرض) پارچه وتکمیل های شیمیایی استفاده می شود.

ماشین استنتر دارای طولی در حدود 30 متر و عرض حدود 3.5 متر است.  این دستگاه دارای بخش های مختلف میباشد که قسمت ورودی ماشین شامل بخش کشش، غلتک های کشش و فشار میباشد که پارچهدر این ناحیه صاف و مستقیم شده و به داخل ماشین هدایت می شود.

غلتک های بالایی دستگاه نقش مهمی در تغذیه ی پارچه به صورت یکنواخت در سراسر ماشین ایفا می کنند. در ناحیه ی دوم، مخزن رنگزا و مواد شیمیایی غلتک های فولارد قرار دارند که عمل پد کردن با درصد برداشت یا پیک آپ معین انجام می شود و پارچه در این قسمت به مایعات مورد نیاز آغشته می شود و بعد از عبور از جفت غلتک فولارد، مواد اضافی به مخزن بر می گردد.

در ناحیه ی سوم،که ناحیه ی تغذیه می باشد، کارگر ناظر تا حدی عرض پارچه و تراکم نخ ها را با افزایش یا کاهش سرعت غلتک ها تنظیم می کند. در ناحیه ی چهارم یا تثبیت، اطاقکی با هوای داغ وجود دارد که پارچه و رنگزا یا مواد کمکی در آن تثبیت م یشود.

اطاقک خشک کن ماشین استنتر توسط هوازن ها، هوای گرمی را از طریق رادیاتور می مکند و آن را به داخل نازل ها می زنند و باعث خشک شدن پارچه می شود.

تکس ماشین طراح و سازنده دستگاه های تکمیل پارچه و نساجی

seo

درباره نويسنده

نظرات

  1. تاجیک - دی ۴, ۱۳۹۸ در ۱۲:۵۳ ب٫ظ

    با سلام
    مطلب مفیدی بود
    ممنون از اطلاعات سایت تکس ماشین

    ارسال پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمامی حقوق قانونی این وب سایت برای تکس ماشین محفوظ است